Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Služby občanům > Neziskovky

Tábor na Ježkově letos museli vedoucí zrušit. Příští rok ale bude děti čekat vylepšené tábořiště

Redakce / 27.07.2021, Dvůr Králové nad Labem
Vichr, bouře a pouhých deset minut stačilo, aby z tradičního červencového Sokolského tábora na Ježkově nebylo nic. Dva dny před plánovaným příjezdem dětí na tábor na stany a budovu popadalo několik stromů.

FOTOGALERIE - Tábor na Ježkově letos museli vedoucí zrušit. Příští rok ale bude děti čekat vylepšené tábořiště


Bouře se okolím Dvora Králové prohnala v noci ve středu 14. července 2021. Táboroví vedoucí s instruktory se snažili najít řešení, jak tábor zachránit, bohužel neúspěšně. „Prvně bychom vás chtěli ujistit, že pro nás vždy bylo, je a bude na prvním místě bezpečí dětí, a to zvítězilo i tentokrát,“ stálo v oficiálním vyjádření od vedoucích Ježkova. Vzhledem k možnému pádu dalších stromů v bezprostřední blízkosti tábořiště a nebezpečí polomů v okolních lesích byli nuceni tábor zrušit.

Tato událost byla velmi smutná, protože se na tábor všichni těšili, především děti. Nicméně je velké štěstí, že bouře přišla v době, kdy v tábořišti nikdo nebyl. Utrpěla pouze střecha budovy a několik stanů. 

Do příštího roku tak okolní stromy a přilehlý les čeká velké kácení, aby tábořiště bylo bezpečné a nic už nebránilo, aby se v něm proháněly děti při hrách a soutěžích. Svět plný bohů, nestvůr a hrdinů ze Starých řeckých bájí a pověstí, které měly být letošní etapovou hrou, počká na děti do dalšího července.

Letošní rok se však nenesl pouze ve znamení tohoto zklamání. 

Před plánovaným zahájením tábora se povedlo k tábořišti vybudovat vodovodní přípojku z obce Zábřezí. Na všechny další návštěvníky Ježkova tak čeká pitná voda z vodovodního řádu. Za to, že se povedlo vybudovat takový velký projekt, patří velké díky hned několika lidem v čele s ježkovskou vedoucí Janou, která vše organizovala. Prvně stavební firmě Žižka, především samotnému majiteli panu Žižkovi, Ivu Antonovi, geodetovi Ondrovi Veverkovi, obci Zábřezí, rodinám Horákových a Kalkusových a městu a stavebnímu úřadu Dvůr Králové nad Labem.

Tábor v roce 2022 tak bude ve vylepšeném krásném tábořišti, kam poteče čistá voda a které nebudou ohrožovat nebezpečné stromy. Vedoucí a instruktoři už nyní začínají pracovat na plánech pro příští rok, aby pro děti připravili co nejlepší tábor, který jim snad vynahradí ten letošní nepovedený. 

V neposlední řadě by organizátoři chtěli poděkovat rodičům za důvěru, slova podpory a nabídky pomoci a také dětem, že se na tábor Ježkov vrací za novými zážitky.


Barbora Ficbauerová
TJ Sokol Dvůr Králové 

Související články
Bouřky zasáhly nejvíce Trutnovsko a Jičínsko, v Nemojově evakuovali dva tábory
Region se vzpamatovává ze silné bouřky, lidé sčítají škody
Vaše komentáře

Přečteno 892x
 
Hodnocení článku:
09.09.2021 - Očkovací kamion v pěti městech naočkoval od 3. do 7. září 476 zájemců.
03.07.2021 - Od začátku roku se v Královéhradeckém kraji vyočkovalo 448 868 dávek vakcíny proti covid-19. Alespoň první dávku dostalo více jak 257 tisíc obyvatel.

Volná pracovní místa
Kalendář akcí
1.03.2020 - 15.11.2021
Lovci perel - soutěž
20.09.2021 - 1.10.2021
Slavnost Klíčování
26.09.2021 08:00 - 26.09.2021 13:00
Burza - Bleší trh Dvůr Králové nad Labem
28.09.2021 19:00 - 28.09.2021 21:00
Respect (Filmový klub)