Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Vzdělávání > základní školy

Změny provází malotřídní základní školu ve Vítězné

Redakce / 21.02.2021, Královédvorsko
Malotřídní základní škola v obci Vítězná na Královédvorsku zaznamenává v této nelehké době velké změny, které souvisí zejména s odchodem bývalé paní ředitelky a postupně celého pedagogického sboru do důchodu.
 

Snad s pomocí boží se podařilo v průběhu školního roku zajistit zcela nový pedagogický tým složený z plně aprobovaných učitelů s dlouholetou praxí, kteří si už nějakou dobu, stejně jako já, pohrávali s myšlenkou učit a realizovat se na venkovské škole, v bezpečném prostředí okolní přírody

Čím se lišíme od ostatních škol

Lesy, louky i pole přímo zvou k výuce v reálném prostředí, průřezově obsažené v tělesné, výtvarné či pracovní výchově, ale také v prvouce, českém jazyce či matematice. 

Méně početné třídní kolektivy, které jsou tvořeny pestrým společenstvím věkově smíšených tříd, uvítají děti a rodiče, kteří od školy očekávají individuální empatický přístup s ohledem na jejich tempo a potřeby, očekávají přirozenou spolupráci, kdy se mladší učí od staršího, učí se pomáhat a svoje poznatky předávat dál. 

Přirozeným je pro nás individuální přístup a respekt k potřebám každého žáčka, rozvoj samostatnosti a zodpovědnosti za odvedenou dokončenou práci, poskytování takové míry informací, která žáky nezahltí, současně s posilováním jejich silných stránek a témat, která je zajímají.

Naše letité pedagogické zkušenosti, které vědomě využíváme, jsou přímo hmatatelné na naší poctivé a láskyplné práci, jsme partneři a průvodci, připraveni pomoci. 

Neodsuzujeme, neposuzujeme, nesrovnáme, nastavujeme pevné a jasné hranice a současně v tomto řádu dáváme dětem svobodu, kterou unesou. 

Využíváme prvky formativnímu hodnocení, kde je práce s chybou součástí učebního procesu, poskytujeme zpětnou vazbu, sledujeme pokroky každého samostatně. 

Výuka je budována a rozvíjena na základě etických principů, s využitím tradičních přístupů ke vzdělávání (př. dnes často skloňované Montessori vzdělávání), kdy vědomosti a dovednosti dále rozvíjíme na základě vlastního prožitku, zkušenosti, hry, příměrů do reálného života, využití velké nabídky pomůcek a vybavení školy. V rámci běžné výuky (a do budoucna jako samostatný předmět) využíváme tzv. Feuersteinovo instrumentální obohacování (posilování dovedností zaměřených na rozvoj umění se učit a rozvíjet tak učební potenciál jedince). 

Společně vytváříme místo, kde se dobře učí, žije, pracuje, zkrátka je.


Individuální prohlídka školy

Smýšlíte-li stejným směrem a školní filozofie odpovídá té vaší, prohlédněte si naše postupně se vyvíjející webové stránky www.zsvitezna.cz a ozvěte se na školní mail skola@zsvitezna.cz ,rádi se podělíme o další podrobnější informace a školu ukážeme, také v souvislosti s blížícími se zápisy do škol. 

O některých věcech se nedá psát, musí se cítit a vidět.

Zápis předškoláků do 1. tříd naší školy proběhne 8.-9. dubna 2021.


Přeji krásné dny a upřímně se těším 

Mgr. Bc. Elena Lahučká

ředitelka školy 

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1047x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
26.02.2021 - Od 1. března 2021 bude v hodinách pro veřejnost opět otevřena pokladna na hlavní budově MěÚ Dvůr Králové n. L.. Hodiny pro veřejnost (do odvolání): pondělí a středa 8:00–17:00 hod. V úterý, čtvrtek a pátek 8:00–11:30 hod. jsou hodiny vymezené pouze pro nezbytné úřední záležitosti a po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě (případně na předvolání).
22.01.2021 - Česká vláda prodloužila do 14. února 2021 nouzový stav pro území České republiky vyhlášený z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru.
07.01.2021 - Opatření proti epidemii covidu-19 v Česku zůstanou na nejpřísnějším stupni systému PES nejméně do 22. ledna.(Zdroj: ministr Blatný po jednání vlády)

InzerceVolná pracovní místa
Právník/právnička (MěÚ Dvůr Kr. n. L.)

Sociální pracovník (MěÚ Dvůr Kr. n. L. - OSPOD)

Ředitel/ka (Vividus East, s.r.o.)

Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí